HABERLER

Başkanımızdan Açıklamalar

07.12.2021

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztürk’ün açıklamalarından satır başları şu şekilde:

 

“BU GİDİŞE DUR DENİLMESİ LAZIM”

 

“Öncelikle esnaflar olarak en temel sorunumuz zincir marketler. Benim küçük esnafım pandemide kan ağlarken bu şirketler köşeyi döndüler. Etiketlerdeki fiyatların artışı dolar ve EURO artışından önde gidiyor. EURO yüzde 20 artıyorsa etiketler yüzde 60 oranında artıyor. Fırsatçılar depoladıkları ürünleri yüksek fiyatlarla piyasaya sürüyor. Yukardan gelen bir emirle fiyatlar artırılabiliyor. Bizim esnafımız zaten veresiyeyle borçla evini geçindiriyor. Bu gidişe devletimizin dur demesi lazım. Verilen para cezaları yeterli olmuyor. Buradan Kırşehir halkına sesleniyorum. Bu fırsatçı 3 harflilerden uzak dursunlar. Bizim düğünümüze cenazemize yerel esnafımız geliyor. Onların kepenklerinin açık kalması gerekiyor. Memleketimize sahip çıkmak esnafımıza sahip çıkmaktan geçiyor. Gün dayanışma ve birlik günüdür. Böylelikle hem ekonomimize destek oluruz hem de sokağımızın ışıkları esnaflarımızı bu yük altında bırakmayız.

 

“ESNAFLARIMIZI GERİ ÇEVİRMİYORUZ”

 

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi üzerinden toplam 3600 esnafımıza plasman hedefimiz olan 100 Milyon TL’yi aşarak yaklaşık 300 Milyon Lira can suyu kredisi verdik. Hiçbir esnafımızı geri çevirmedik. Biz bu memleketin çocuğuyuz. Tüm esnaflarımızı tanıyor ve sahipleniyoruz. Bankalara sesleniyorum. Kırşehir’de kimsenin alacağı kalmaz. Tüm esnaflarımıza kefiliz. Bu zor süreçte esnaflarımıza zorluk çıkarmasınlar. 175 Bin TL olan kredi üst sınırımız 210 bin TL’ye yükseldi. Kredi için gelen esnaflarımızı geri çevirmemeye çalışıyoruz.

Başkanımızdan Açıklamalar
Paylaş: