Bahamettin Öztürk' ten yeni yıl mesajı

            Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, yeni yılın ülkeye huzur ve refah getirmesini, esnaf ve sanatkârın sorunlarının azaldığı, ekonominin canlanması için kepenklerin açık kaldığı, tezgahların çalıştığı, işsizliğin azaldığı, yatırımların çoğaldığı ve bol kazançlı bir yıl olsun. "2017’de esnafın kepenklerinin huzur içinde açık kalması en büyük dileğimiz” ifadelerini kullandı.

         Ülkemiz genelinde sorunlarla boğuşan esnafın yaralarının sarıldığı, sıkıntıların atlatılması için krediye ulaşımın kolaylaştırıldığı, başta kadın ve gençler olmak üzere girişimciliği teşvik edecek reformların yapıldığı, daha huzurlu ve sorunların giderildiği bir ülke temennisinde bulunan Öztürk şunları kaydetti:

         “Terör ve hain saldırılar altında geçirdiğimiz 2016 yılı, bizler için bir daha yaşanmaması gereken ama aynı zamanda asla hafızalarımızdan ve kalplerimizden silinmeyecek olayları barındırıyordu. Bu sebeple 2017 yılı ile birlikte hem ülkemiz hem de esnafımız adına yeni bir sayfanın açılması umudunu taşıyoruz. Refahın, huzurun arttığı, alın teriyle ülkesine katma değer sağlayan esnafımızın hakkını aldığı yeni bir yılı hep beraber kucaklamak istiyoruz. Yeni yılda esnaf için ayakta kalma mücadelesinin yanında tezgahların çalışması için ucuz elektrik ve su kullanımı, stopaj yükünün kaldırılması, faizsiz cansuyu kredisi, esnaf işsizlik  fonu kanununun çıkarılması gibi beklentiler içinde girdik. Her zaman olduğu gibi yeni yılda da esnaf ve sanatkârlar olarak ülkemizin huzur ve istikrarının en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz. Refahın arttığı bir yıl olması arzusundayız. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Yeni yılın Kırşehir halkına ve tüm Türkiye'ye birlik ve beraberliğin en üst seviyede yaşandığı, bereketin evlerden eksik olmadığı günler getirmesini Yüce Allah'tan temenni eder, tüm esnaf ve sanatkâra da bol kazançlar dilerim.

 

            Bahamettin ÖZTÜRK

            Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı