25 Bin Lira Kredi""/>
HABERLER

"Her Esnafımıza
25 Bin Lira Kredi"

02.04.2020

Her Esnafa 25 Bin Lira Kredi

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında ayrım yapılmaksızın tüm esnaflara 150 bin liralık kooperatif limiti haricinde 25 bin TL. kredi verileceğini açıklayan Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk; Hazine destekli kredilerden yararlanmak isteyen esnaflarımızın kredi kefalet kooperatifimize başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.
Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle birçok işletmenin İçişleri Bakanlığı tarafından tedbir amacıyla belirsiz süreliğine kapatıldığını, bu sebeple de esnaf ve sanatkarın maddi olarak zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, bu zor süreci esnaf ve sanatkârın en az sıkıntı ile atlatabilmesi amacıyla ayrım yapılmaksızın her esnafa kooperatiflerde kullanabildikleri 150 bin lira kredi limiti haricinde 25 bin liralık hazine destekli kredi tanımlandığını ve isteyen her esnafın kooperatife başvuru yapmak koşuluyla krediyi hemen kullanabileceklerini belirtti.
Bu kredinin kullandırılmasında emeği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başta olmak üzere, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan Hanımefendiye ve Kırşehir'imize Plasman Desteği veren TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül'e şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ederim. Bu zor günleri Allahın iziniyle hep birlikte atlatacaklarını belirten Öztürk, "hepimiz için zor olan bu süreçte herkesin çok dikkatli olmasını, mümkün olduğunca sosyal mesafeye dikkat edilmesini ve işi olmadıkça insanların evde kalarak bu zor sürece destek vermelerini istedi. 
25 Bin Lira Kredi"">
Paylaş: