HABERLER

"Kredi Başvurusu Yapacak Her Esnafımıza Yetecek Plasmanımız Var."

15.04.2020

BAHAMETTİN ÖZTÜRK: KREDİ BAŞVURUSU YAPACAK HER ESNAFIMIZA YETECEK PLASMANIMIZ VAR

      Tüm Dünya'yı etkisi altına alan koronavirüs (COVİD-19) salgını sebebiyle tedbir amaçlı olarak binlerce esnafımızın işyerlerinin geçici bir süre ile kapatıldığını, işyeri kapanan esnafın bu süreç içerisinde zor günler geçirdiğini belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk; "yapmış olduğumuz müracaatlar sonrasında esnafımızın ödemek zorunda olduğu Bağ-Kur, SGK, Vergi vs. birçok ödemelerin 3 ay ve 6 ay gibi sürelerle ertelendiğini ve her esnafa 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli 25 bin lira kredi tanımlanmıştır" dedi.

      Geçen hafta Pazartesi gününden itibaren kullandırılmaya başlanan 25 bin liralık kredi desteğine 300'e yakın esnaf ve sanatkarın başvuru yaparak kredilerinin kullandırıldığını belirten Öztürk, parasal olarak bir sıkıntılarının olmadığını ve ihtiyacı olan bütün esnaf ve sanatkara yetecek plasmanlarının olduğunu belirtti. Kooperatife yapılan müracaatların gece geç saatlere kadar çalışan kooperatif personeli tarafından dosyaları hazırlanarak, ertesi gün imzaların alındığını ve bekletilmeden bankaya gönderildiğini ifade eden Başkan Öztürk; Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok kurumda mesai saatleri düşürülürken, Kooperatif personelinin gecenin geç saatlerine kadar mesai yaptığını, zorda olan esnafın işinin bir an evvel çözümlenmesi için büyük çaba gösterdiklerini  belirterek, büyük bir özveri ile çalışan Kooperatif ve Halk Bankası çalışanlarına teşekkür etti.

      İnsanların hayatında dönemsel olarak inişli çıkışlı günlerin olduğunu belirten Öztürk, "bugün Millet olarak, tüm Dünya insanları olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Allah'ın her gününe şükürler olsun... inşallah bu zor sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz... Gelecek nesillerimize daha güzel, daha hazır bir ortam bırakmak için daha fazla çalışıp, daha fazla gayret göstereceğiz, ama bugünlerde hepimizin ortak sağlığı için biraz evde kalarak bu salgının üstesinden gelme zamanı" dedi.

 

 

 

Paylaş: