HABERLER

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk
" 10 Kasım bir yas günü değil, bir hatırlama, bilinç tazeleme günüdür."

06.11.2019

 

ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI SN.BAHAMETTİN ÖZTÜRK GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI VE ŞÜKRANLA ANDIĞINI BELİRTTİ…..

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde, bir kez daha sevgiyle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş en büyük eser olan Cumhuriyet başta olmak üzere elde ettiği başarıların tamamını Aziz Türk Milleti'ne mal eden Atatürk, mücadeleci kişiliği, düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle düşmanlarının bile takdir ve saygısını kazanmış, Milletimizin refahı için ömrünün son demlerine kadar durmaksızın çalışmış ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.

Dolayısıyla Atatürk'ü anmanın ilkeleriyle aydınlattığı yolda kararlılıkla yürümekle, kurduğu Cumhuriyete, ilke ve inkılâplarına, tam bağımsızlığa, Milli sınırlarımız içerisinde bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkmakla mümkün olduğu asla unutulmamalıdır.

Elbette, 10 Kasım bir yas günü değil, bir hatırlama, bilinç tazeleme günüdür. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır” diyen Gazi Mustafa Kemal’i hatırlama, fikirlerini ve eserlerini algılama ve anlama günüdür.Biliyoruz ki, onur fikirlerinin özeti, bu gün 96 yaşında olan Cumhuriyetimizdir. O’nun önderliğinde ve Aziz Milletimizin Mücadelesinin eseri olan Cumhuriyete hizmet etmek; büyüyen ve güçlenen Türkiye’yi daha iyi hedeflere taşımak için çalışıyoruz. Devlet-millet el ele, Büyük Türkiye’nin mücadelesini veriyoruz. Darbelere, terör saldırılarına ve işgal girişimlerine karşı milletçe kenetlenerek yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz. İşte bugün, 10 Kasım vesilesiyle, hem Atatürk’ün aziz hatırasını, fikirlerini ve bağımsızlık aşkını bir kere daha hafızalarımızda canlandıracak hem de Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaa kararlılığımızı yüreklerimizde tazeleyeceğiz. Bu duygularla, ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun şahsında, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha rahmetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk <br>
Paylaş: