HABERLER

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk: "Öğretmenlerimizin fedakarlığını anlatmaya hiçbir söz yetmez..."

22.11.2019

KIRŞEHİR ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI BAHAMETTİN ÖZTÜRK 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ARACILIĞI İLE BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

Öğretmenler; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimselerdir. Bilgisizlikten çorak ve çatlayan topraklara dönen nesilleri, başyapıt durumuna getiren…Tükeninceye kadar yanan bir mum gibi etrafını aydınlatan.. Kültürü oluşturarak zekâyı, hayali, duyguyu işleyenler, şekil verenler hep öğretmenlerimizdir.

Bir ülkenin kalkınması, ancak çok iyi yetiştirilmiş insan gücü ile gerçekleşir. Yeryüzünde yüzlerce meslek var. Her meslekle çağ açmış insanlar görev almış. Şöyle bir düşünelim: Bütün bu yetişmiş insanları kim yetiştiriyor? Bütün mesleklerin temeli olan tek meslek hangisidir?.. Zihinlerimizi fazla zorlamaya hiç gerek yoktur; çünkü bütün mesleklerin temeli kesinlikle “öğretmenlik”tir; bütün yetişmiş insanları yetiştirenler de ancak ve ancak “öğretmenler”dir.

Öğretmenlerimize duyduğumuz saygısevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, kart veya mektupla hatırlarını sormak onlar için en büyük ve en değerli armağan olacaktır. Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir

 

Hepimiz biliyoruz ki öğretmenlerimizin fedakarlığını anlatmaya hiçbir söz yetmez, onların hakkı hiçbir şekilde ödenmez ve biliyoruz ki o değerli insanları anmak için senede bir gün asla yetmez. Ancak; bu özel günün aracılığı ile şahsım ve teşkilatım adına çok değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar daha aydınlık nesiller yetiştirmeleri adına meslek hayatlarında başarılar dilerim.

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk:
Paylaş: