HABERLER

Kırşehir Ahi Esnafı, Ahi Duası İle
İş Yerlerini Açtı.

01.06.2020
KIRŞEHİR AHİ ESNAFI, AHİ DUASI İLE İŞ YERLERİNİ AÇTILAR.
 
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 30.05.2020 tarih ve 8556 sayılı yazısında belirtildiği üzere; gelinen aşamada virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda kontrollü normalleşme sürecine geçilmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında 28.05.2020 tarihinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda getirilen yasaklama/kısıtlamaların bazılarının kaldırılması hususları değerlendirilmiş ve bu kapsamda bazı kararlar alınmıştır.
 
Bu alınan kararlar doğrultusunda 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca; daha önce kapatılan işyerleri gerekli tedbirler alınarak,01.06.2020 tarihinde tekrar açılmaya başlamıştır.
 
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nce organize edilen Ahi Duası ile esnaf ve sanatkarlar iş yerlerini açtılar.
 
Ahi Evran Külliyesi, Ahi Camisi önünde yapılan etkinliğe Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Bahamettin Öztürk’ün yan sıra Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı ve Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ve çok sayıda esnaf ve sanatkar katıldı.
 
AHİ DUASI
 
İlim bulduk bilgilendik, halka hizmet etmeye geldik. Layıkıyla hizmet için her zaanata önem verdik, halka hizmet hakka hizmet bunu elbet bizde gördük, çalışmak ibadettir dedik hep çalıştık hep didindik. Yaradana hamdolsun ki, bunca zaman geldi geçti hayır duayla anıldık. Yarenlere Ahilere, gönül dostu erenlere, bizi bilsin bilmesin selam olsun cümlesine.
 
Gelmiş geçmiş ustaların, pirlerin, velilerin , şehitlerin ve daha da ötede resullahın huzurunda bulunmanın heyecanı nasip olsun gönlünüze, cenabı hakkın sizlere bahşettiği bu rızık kapısında, rızkınız açık, kazancınız bol, bereketli ve helal olsun.
 
Sizin ve bakmakta olduğunuz ailenizin sofrasına haram girmesin, bu çarşıda ve bütün ticarethanelerde dürüstlük hakim olsun.
 
Ey esnaf kardeşim; hakka hukuka uy, hak ölçüsüne riayet et. Hak için hakkı söyle, hakkı söylemekten korkma. Fakirle dostluktan, oturup kalkmaktan kaçınma, zengine zengin olduğu için değil, insan olduğu için itibar et. Gafil olup dünyanın faniliğini unutma. Yapılan iyilik ve hayırda hakkın hoşnutluğundan başka bir şey düşünme, çoğa şükret, aza kanaat et, amma en önemlisi kul hakkına riayet et.
 
Cenabı hak bu çarşı esnafını ve yaptığı ticareti, ailesine, tebasına, devletimize, milletimize, vatanımıza hayırlı kılsın. Hepinizin rızkı açık, kazancı bol, bereketli, helal ve başarısı daim olsun. ALLAH hepinizi muvaffak eylesin.
Kırşehir Ahi Esnafı, Ahi Duası İle<br> İş Yerlerini Açtı.
Paylaş: