HABERLER

KIRŞEHİR'DE AHİLİK TOPLANTISI YAPILDI

15.09.2017

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu, bu yıl 23-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanacak olan 29. Ahilik Haftası programını görüşmek üzere ilimizde toplandı. 
Valiliğimizde yapılan toplantıya Valimiz Sayın Necati Şentürk, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, Milletvekilimiz Mikail Arslan, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, Ahilik ve Şura Dairesi Başkanı Çağatay Yasin Karaboğa, Bakanlık ve kurum temsilcileri katıldı. 
Toplantının açılışında basına açıklama yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, düzenlenen bu toplantıda, 23-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında 29.'su düzenlenecek olan Ahilik Haftası programının şekillendirileceğini söyledi. 
Ahilik Haftası Kutlamaları ile Ahi Evran-ı Veli felsefesinin dünya teorisi olduğunu belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, "Ahilik bütün dünya insanlarını kapsayan bir medeniyet projesidir. Bugün, Ahiliği yaşatmak için düzenlenen etkinliklerin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi toplandık. Ahiliği tanıtmak ve ilkelerini günümüzde de yaşatmak amacıyla Ahilik Haftası etknilikleri gerçekleştiriyoruz. Programın en iyi şekilde yürütülmesi için hep birlikte el birliği ile görev yapacağız." dedi. 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı da konuşmasında, "Mayıs Ayı sonunda düzenlenecek olan Ahilik Haftası Kutlamaları ile Ahiliğin merkezi olan Kırşehir'den tüm dünyaya barış ve sevgi mesajları vereceğiz. Bugünkü toplantıda, Ahilik Kutlamaları Merkez Yürütme Kurulu üyelerimizle birlikte önemli kararlar alacağız. Ahilik kültürü, ticaret ve sosyal yaşamımızın en temel değerleridir. Ahiliğin, toplumumuz tarafından sahiplenilmeli ve geniş kuşaklara aktarılmalıdır." şeklinde konuştu. 
Toplantı, Ahilik Haftası etkinliklerinin görüşülmesi ile sona erdi.

KIRŞEHİR'DE AHİLİK TOPLANTISI YAPILDI
Paylaş: