HABERLER

“EL ELE VEREREK FESTİVAL
HAVASINDA BİR BAYRAM GEÇİRELİM”

14.09.2023

 

18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 36. Ahilik Haftası için geri sayım sürerken Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk tüm Kırşehirlileri kutlamalara katılmaya davet etti.

Başkan Öztürk yaptığı açıklamada, “36. Ahilik Haftası’nı 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlayacağız. Tüm esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor, hayırlı bereketli kazançlar diliyorum. Esnaflarımızı kutlamalara davul zurna ile davet edeceğiz. Ancak buradan seslenmek istiyorum. Ben Kırşehirliyim diyen herkesin kutlamalara katılması lazım. Evlerin süslenmesi, esnaflarımızın indirimler, kampanyalar yapması, festival havasında bir bayram geçirmemiz lazım.

Siyasiler, bürokratlar, STK’lar, vatandaşlar el ele verip, küskünlük dargınlık gözetmeden şehrimizin tanıtımı için çalışmamız lazım. “Ben” diyerek hareket etme zamanı değildir. “Biz” diyerek bir araya geleceğiz ve bu şehri turizm ve kültür şehri yapacağız. Hazırlıklarımızı yaparken bile büyük bir heyecan yaşıyoruz. Bu heyecana herkes ortak olmalı. Ahi Evran-ı Veli’nin kabrinin şehrimizde olması bizim için bir şanstır. Konya için Mevlana ne ise Kırşehir için Ahi Evran odur. Mevlana Haftasında nasıl insanlar akın akın Konya’ya gidiyorsa Ahilik Haftasında da Kırşehir’e akın edilmelidir.

Esnaflarımızdan rica ediyorum. Özellikle kortej yürüyüşünü akşam saatlerine aldık. İş yerlerini 1 saat erken kapatıp kutlamalara katılabilirler. Birlik beraberliğimizi tüm Türkiye’ye gösterelim. Ahilik Haftası bu gibi konularda bizlere köprü görevi görüyor. Biz de bu fırsatı iyi değerlendirelim. Hep birlikte şehrimize, Ahiliğe sahip çıkalım.” dedi.

“EL ELE VEREREK FESTİVAL <br> HAVASINDA BİR BAYRAM GEÇİRELİM”
Paylaş: