HABERLER

Başkan Öztürk TESKOMB Esnaf Toplantısına Katıldı

09.11.2023

 

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk TESKOMB tarafından Antalya’da düzenlenen Eğitim Semineri ve Esnaf Toplantısına katıldı. Öztürk Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ile esnafın sorunları hakkında görüştü.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından Antalya’da düzenlenen Eğitim Semineri ve Esnaf Toplantısına Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Taha Enes Şener, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, bakanlık ve banka yöneticileri, kooperatif başkanları ve esnaf temsilcileri katıldı.

Toplantıya katılan Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ile esnafın gündemdeki sorunlarını görüştü.

BAĞKUR ve SGK primlerinin eşitlenmesi konusunda Bakan Yardımcısı Gürcan ile görüşmeler yapan Öztürk, esnafın kanayan yarası haline gelen bu adaletsizliğin bir an önce çözüme kavuşturulması için yapılması gereken çalışmaları aktardı.

Ayrıca esnaf ve sanatkârların ekonomik olarak desteği olan esnaf kredileri hakkında TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ile görüşme sağlayan Öztürk, esnafın kredilere kolay ulaşımı ve limitlerin yeniden düzenlenmesine ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Öztürk TESKOMB Esnaf Toplantısına Katıldı
Paylaş: