HABERLER

Başkan Öztürk'ün Ramazan Bayramı Mesajı

19.04.2023

“Manevi huzurla idrak ettiğimiz, bir bütünün parçası olduğumuzu anlamamıza vesile olan, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını, elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaşarak yaşayıp, Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız.

Bayramlar; birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın, kardeşliğin dalga dalga yayıldığı, güçlendiği, tazelendiği günlerdir. Küslüklerin, kırgınlıkların, dargınlıkların ortadan kalktığı, büyük-küçük demeden herkesin, her kesimden insanın bayram paydasında birleştiği kutlu zaman dilimleridir.

Dayanışma gibi yüce bir duygunun tezahür ettiği bu kutsal günlerde, bizleri bir arada tutan değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek, kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz.

Şehir ekonomisini canlandırmak ve zor günler yaşayan esnaflarımızı ayağa kaldırmak için bu özel günler oldukça önem arz etmektedir. Bu bayramda vatandaşlarımızdan ricamız hem şehrimiz ekonomisi hem de esnaflarımız için büyük beklentilerin oluştuğu bugünlerde bayram alışverişlerini yerel esnaflarımızdan yapmalarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı bu mübarek Ramazan Bayramı’nın milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, değerli hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Başkan Öztürk'ün Ramazan Bayramı Mesajı
Paylaş: