HABERLER

Başkanımızdan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

27.10.2023

“Demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesi olan, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli, faziletli insanlar yetiştiren  aynı zamanda  halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan  Cumhuriyetimizin  100. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.

Büyük savaşlar ve badireler atlatan, düşmana karşı yediden yetmişe cansiperane mücadele eden aziz milletimiz bu kutlu mücadeleyi Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Ülkemiz geçmişinin tecrübeleri ve geleceğin ışığıyla yeni bir yüzyıla girerken, bilim, sanayi, teknoloji hamleleriyle kendini ispat etmiş ve dünyada sözü geçen bir ülke haline gelmiştir.

Anadolu topraklarını yurt edindiğimiz günden beri medeniyet tohumlarını ekiyor, azim ve kararlılıkla ülkemizin gelişmesi için çaba gösteriyoruz. Vatan toprakları üzerinde oynanan iç ve dış tehditlere karşı omuz omuza vererek kurtuluş mücadelemizi dünyanın gıpta ettiği eşi benzeri görülmemiş savaşlarla verdik. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yoldan ayrılmadan gösterdiği hedefe doğru emin adımlarla yürüyoruz.

Yeni yüzyılda da bu hedeflerden sapmadan, genciyle yaşlısıyla din, dil, ırk gözetmeden aynı vatanın evlatları olduğumuzu unutmayarak ülkemizin geleceğini inşa edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizi bizlere hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmet dilekleriyle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla  anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutluyor saygılarımı sunuyorum. Nice yüzyıllar görmek ümidiyle…”

Başkanımızdan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Paylaş: