HABERLER

ESNAF BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

25.12.2023
 
Kırşehir Defterdarlığı ve Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ortaklığında düzenlenen Esnaf Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Kırşehir ESOB Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Defterdar Mustafa Kurt, ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, esnaf odası yönetimleri, esnaf ve sanatkârlar katıldı.
Toplantıda üyelerin basit usule tabi olma şartları, vergi mükellefiyetleri, faturalandırma, belge düzenleri gibi konularda Gelir Müdürü Yener Demir tarafından bilgiler verildi.
Bir konuşma yapan Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, “Devletin mali, ekonomik ve sosyal nitelikteki çeşitli görevlerini yerine getirmesinde vergi gelirleri temel rol oynamaktadır. Kamusal hizmetlerin nitelik ve kalitesinin artması vergiye karşı direnci azaltacak en önemli unsurdur. Adil bir vergi sistemi ve toplanan vergilerin vatandaşa hizmet olarak dönmesi, vergi bilincinin artmasının temel zeminini oluşturmaktadır. Bugün burada Basit usule tabi üyelerimizi bilgilendirmek ve yol gösterici olmak üzere bir araya geldik. Tabi bugüne kadar Defterdarlığımız her zaman esnaf ve sanatkârlarımıza yardımcı olmuş, muhasebe birimimiz ile iş birliği içinde çalışmalar yapmıştır.
Esnaf ve sanatkârlarımız da bu işbirliğine ortaklık etmiş, vergilerini aksatmayarak devletinin her daim yanında olmuştur. Dünyanın ve ülkemizin ekonomik olarak büyük darbeler aldığı pandemi döneminde vergi ödemelerinde haklı gecikmeler yaşansa da ülkece istikrara yakınlaştığımız bugünlerde üyelerimizin vergi duyarlılığının üst seviyede devam edeceğine eminiz.
Bu konuda bizimle ortak paydada buluşarak değerli bilgilerini bizlerle paylaşan Sayın Defterdarımıza, defterdarlık personellerine, üyelerimiz için faydalı olacağını düşündüğümüz toplantımıza katılım gösteren esnaf ve sanatkârlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.
Vergi ödemelerinde titiz davranılmasının devletimizin ve ekonomimizin lehine olacağını belirten Defterdar Mustafa Kurt ise esnaf ve sanatkârların bu konudaki hassasiyetine teşekkür etti.
Toplantı bilgilendirme sonrasında esnafların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.
ESNAF BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Paylaş: