HABERLER

Kırşehir'de İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı Belirlendi

02.07.2019

Bu yıl yapılacak olan 32. Ahilik Haftası Kutlamaları, Kırşehir merkez olmak üzere 81 ilimizde 16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında; mesleki hayatında başarı gösteren esnaf ve sanatkarlar ile Ahilik kültürüne hizmet etmiş etmiş kişi, kurum ve kuruluşların ödüllendirilmesi "Ahilik Haftası Kutlamaları Ödül Yönergesi" ne göre yapılmaktadır.

Bu yönergenin 7. maddesine göre, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı olarak 3 er kişiyi İl Kutlama Komitesine bildirmiş olup, komite her kategoriden 1 kişiyi seçerek Ticaret Bakanlığına bildirmiştir.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk: "Esnaf Odaları Birliği olarak İlin Ahisi adaylarını odalarımızın görüşlerini olarak üç kişiyi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı adaylarını da ilimizde bulunan Mesleki Eğitim Merkezinden istiyoruz. Adaylar daha sonra İl Kutlama Komitesinde bulunan üyelerin fikirleri alınarak her kategoriden 1 kişi belirleniyor. 28 Haziran 2019 cuma günü yapılan Komite toplantısında, İlin Ahisi Marangoz esnafımız Ali Dalakçı, İlin Kalfası Bayan Kuaför çalışanı Emire Atamer ve İlin Çırağı da Oto Elektrikçisi çalışanı Seyfulllah Kaya olarak tespit edilmiştir. Dileğimiz bu arkadaşlarımızın Ahilik ve Esnaf Bayramı Kutlama Komitesince yapılacak değerlendirmelerde dereceyi girmeleri ve şehrimizi en iyi şekilde tanıtmalarıdır." dedi

Kırşehir'de İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı Belirlendi
Paylaş: