HABERLER

STK’LAR EĞİTİM İÇİN EL ELE VERDİ

06.11.2023

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Kırşehir Ticaret Ve Sanayi Odası, Kırşehir Ticaret Borsası ve Ziraat Odası Başkanlığı ile ilimizden bulunan STK'lar öncülüğünde, Ahi Evran Üniversitesine yapılacak olan Sağlık Bilimleri Fakültesi binası ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya STK’lar katılım sağladı. Toplantıda kurulacak olan dernek hakkında istişareler yapıldı.

 

Toplantıda konuşan Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, “Tamamen şeffaf olarak yöneteceğimiz dernek çatısı altında üniversitemizin kalkınması ve Kırşehir’deki öğrenci sayısını artırmak üzere çalışmalar yapacağız. Üniversitemiz ile yaptığımız görüşmelerde Sağlık Bilimleri Fakültesine ihtiyaç duyulduğu konusunda mutabık kaldık. Şehrimizin STK’larıyla bu taşın altına elimizi koyuyoruz. Farklı şehirlerde de örneklerine rastladığımız bu sistem hem üniversitemize hem şehrimize katkı sağlayacaktır. Niyetimiz hayrolsun” ifadelerini kullandı.

 

Kurulacak olan dernek bünyesinde toplanan paralarla yapılması planlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi binası daha sonra Üniversiteye devredilecek.

 

Kısa sürede kurulması planlanan derneğin ardından üniversite ile protokol imzalanacak.

STK’LAR EĞİTİM İÇİN EL ELE VERDİ
Paylaş: